Firma kurierska i umowa leasingowa

Rodzinny biznes

Jakiś czas temu moi rodzice postanowili założyć firmę kurierską. Powodem tego było to, że dostrzegli w tym bardzo dobrą możliwość na zarobienie pieniędzy. Oczywiście na rynku działają już bardzo duże firmy, jednak nadal jest miejsce na nowych graczy, którzy z powodzeniem mogą rozpocząć działalności. Dlatego też zdecydowaliśmy się na to. Auta wzięliśmy w leasing. Udało nam się wynegocjować dobrą ofertę, z uwagi na to, że w tej firmie leasingowej ojciec już wcześniej podpisywał umowy leasingowe na służbowe auto do drugiej firmy.

Samochody dostawcze

Z racji tego, że nasze przedsiębiorstwo powstało stosunkowo niedawno postanowiliśmy zacząć od naszego lokalnego rynku. Jest to niewielka miejscowość powyżej 40 tys. osób. Jednak wystarczająca, aby wbić się na taki rynek. Od czegoś trzeba zacząć, a leasing samochodowy nam to umożliwił. Dziś jesteśmy posiadaczami 5 samochodów dostawczych. Na początku podpisaliśmy umowę na leasing dwóch samochodów dostawczych. Podpisaliśmy także umowy partnerskie z dużymi firmami kurierskimi, dzięki czemu na wyłączność mogliśmy obsługiwać naszą małą miejscowość. To bardzo przyspieszyło rozwój firmy. Leasing samochodów był dla nas najlepszym rozwiązaniem naszego problemu pozyskania aut. Nie stać nas było na jednorazowe wpłacenie na konto producenta samochodów tak dużej sumy pieniędzy na sam początek działalności, dlatego bardzo spodobała nam się oferta leasingowa. Oczywiście, to nadal wydatek, jednak bardzo rozłożony w czasie i nie obciążający znacząco przedsiębiorstwa.

Nowe znaczy lepsze

Leasing samochodów pozwolił nam na zakup zupełnie nowych samochodów. Dzięki temu od razu na starcie staliśmy się jedną z lepiej wyposażonych, a tym samym lepiej rozpoznawalnych leasingfirm kurierskich na naszym lokalnym rynku. Co więcej dzięki rozwojowi mogliśmy przenieść nasze biuro z domu do specjalnie wynajętego lokalu oraz wynająć pomieszczenie magazynowe pozwalające na jeszcze lepszą jakość transportu i składowania przesyłek. Obecnie posiadamy pięć samochodów dostawczych i planujemy poszerzenie działalności o kolejne lokalne miejscowości oraz rozszerzenie naszego sprzętu o dodatkowe trzy samochody dostawcze oczywiście wzięte w leasing operacyjny na jeszcze bardziej korzystnych warunkach z uwagi na wieloletnią współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 17 =