Kupno samochodu poleasingowego

Rozsądny zakup

Samochody poleasingowe mają skrajne opinie. Jedni są zachwyceni zakupem, inni stanowczo odradzają. Skąd więc biorą się tak różne opinie? Stąd, że auto autu nie równe. Jednymi samochodami jeżdżą handlowcy, którzy robią setki kilometrów, innymi reprezentanci firm, którzy wykorzystują auto minimalnie. Jedni dbają o służbowe auto, jak o swoje własne, inni nie i dla nich nie istnieją progi zwalniające. Tak więc zupełnie jak w przypadku kupna samochodu na rynku wtórnym od prywatnego sprzedawcy, tak i jeśli chodzi o auta poleasingowe trafiają się bardzo dobre egzemplarze i takie niespecjalnie atrakcyjne. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, aby nigdy nie kupować niczego oczami. Każda decyzja powinna być przemyślana.

Czym charakteryzuje się auto poleasingowe

Przede wszystkim kompletną historią i w pełni udokumentowanym przebiegiem. Auta, które wcześniej były na umowie o leasing musiały być serwisowane w autoryzowanych punktach, a więc bardzo łatwo sprawdzić, jakie części były wymieniane, jakie były usterki i jaki jest przebieg pojazdu. To jednak nie zwalnia żadnego przedsiębiorcy z konieczności sprawdzenia auta czujnikiem lakieru i odwiedzenia z nim zaufanego mechanika. Może się bowiem tak zdarzyć, że jakieś usterki były robione bez informowania o tym firmy leasingowej i towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo, mechanik zawsze wskaże jakieś części, które są na wykończeniu i dzięki temu będzie można negocjować nieco inną cenę uwzględniającą dodatkowe koszty nowych części. Oczywiście koniecznością jest także wykonanie jazdy testowej.

Dodatkowe informacje

Auta poleasingowe sprzedawane przez firmy leasingowe trafiają do nich w różny sposób. poleasingoweNajczęściej jest to po prostu zakończenie umowy na środki trwałe i brak chęci na wykup samochodu przez leasingodawcę. Jednak bywa też tak, że po podpisaniu umowy leasingowej w wyniku różnych sytuacji samochód może zostać odebrany leasingobiorcy, a umowa zerwana, dlatego też na aukcjach trafiają się auta z bieżącego lub poprzedniego roku. Podsumowując, samochody poleasingowe są bardzo dobrą ofertą, pod warunkiem, że każdy kupujący podejdzie do nich tak samo, jak do kupna samochodu od sprzedawcy prywatnego. Kompletna analiza jest niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 16 =